Erkin Özgünsür
Terör Belası
M.Emin Özgünsür
Sedef Hastalığı ve Para Tuzakları -2
Ferudun Özgünsür
Sahada Röportaj
İsa Kavlak
Nisanda Kar
R.Levent Kutay
Aşkın "A" Hali
Berna Kaya
İçinize Bakın
Caner Kolağasıgil
Hayatımız Survivor
   

Antalya'da En Çok Tercih Ettiğiniz Serinleme Yöntemi Nedir ?

Tüm Anketler

 
ANTALYA
Engelsiz EXPO'ya Teşekkür

Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi'ne kayıtlı engelli bireyler ve refakatçileri Engelliler Haftası nedeniyle EXPO 2016 Antalya'yı ziyaret etti.

11 Mayis 2016 12:40
Yorum Sayısı :0  


Sergi alanını gezen engelliler, rampaları, hissedilebilir zeminli görme engelli yolları ve asansörleriyle engelsiz bir EXPO yaratan EXPO 2016 Antalya Ajansı’na teşekkür etti.

 

10-16 Mayıs Engelliler Haftasının ilk günü Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’ne kayıtlı engelli birey ve yakınları EXPO 2016 Antalya sergi alanını gezdi. Sergi alanı girişinde EXPO 2016’nın sevimli maskotları Ece-Efe tarafından karşılanan engelli bireyler ve aileleri EXPO 2016 Antalya gönüllülerinin de yardımıyla sergi alanını gezdi. Engelli bireyler gezi boyunca ellerinde taşıdıkları dövizlerle engelli haftasına dikkat çeken mesajlar verdi.

75 engelli birey ve yakınıyla EXPO 2016 Antalya’ya düzenlenen geziye Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Bilal Nurgül, Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Sorumlusu Esra Yemez ve uzman personeller eşlik etti.

Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, Alanya Belediyesi olarak “Engelsiz Kent Alanya” çizgisinde ilerlerken engelli bireylere her alanda hizmet vermeye çaba gösterdiklerini anlattı. Engelli bireylerle birlikte EXPO 2016’da olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Başkan Yardımcısı Yüksel,  “Sadece Engelliler Haftası’nda ya da özel bir günde değil her zaman engellilerimizle birlikteyiz. Bunu da yaptığımız hizmetlerle göstermekteyiz. Bugün burada olmaktan çok mutluyuz. 5 gün boyunca EXPO 2016 Antalya’da yer alan Alanya Belediyesi’ne ait bahçede çok değişik etkinlikler yapacağız” dedi. 

EXPO 2016 Antalya sergi alanını ilk kez gezen engelli bireyler aileleriyle birlikte keyifli anlar yaşadı. Türk Hava Yolları Bilim ve Teknoloji Merkezini de gezen engelli bireyler dinazor maketleriyle bol bol fotoğraf çektirdi. Organizasyonu düzenleyen yetkililere teşekkür eden engelliler, rampaları, görme engelli yolları ve asansörleriyle her alanda engellilerin rahat hareket edebilmesine olanak tanıyan alanlar yarattıkları için EXPO 2016 Antalya Ajansı yetkililerine teşekkür etti.

Engelli Haftası boyunca Alanya Belediyesi’nin EXPO 2016 Antalya sergi alanında yer alan bahçesinde kabak boyama, ebru ve yaloş çalışması gibi etkinlikler yapılacak.

 

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...