Erkin Özgünsür
Terör Belası
M.Emin Özgünsür
Sedef Hastalığı ve Para Tuzakları -2
Ferudun Özgünsür
Sahada Röportaj
İsa Kavlak
Nisanda Kar
R.Levent Kutay
Aşkın "A" Hali
Berna Kaya
İçinize Bakın
Caner Kolağasıgil
Hayatımız Survivor
   

Antalya'da En Çok Tercih Ettiğiniz Serinleme Yöntemi Nedir ?

Tüm Anketler

 
ANTALYA
Kepez Belediyesi'nden Eğitime Dev Destek

Kepez Belediyesi, Ahatlı ve Yeni Doğan mahallelerinde iki adet parselini, okul yapılması için Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsis etti. Tahsislerle Ahatlı'ya 32 derslikli Anadolu Lisesi, Yeni Doğan'a 24 derslikli ortaokul geliyor.

10 Mayis 2016 14:26
Yorum Sayısı :0  Kepez Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı olağan toplantısında iki parselin okul yeri olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsisinin yapılması için belediye başkanına ve encümene yetki verilmesi talebi de oy birliği kabul edildi.


Başkan Hakan Tütüncü, tapu tahsisi, imar hakları, alt ve üst yapı çalışmalarıyla gecekondudan modern bir şehre dönüştürdükleri komşu mahalleler Ahatlı, Kültür ve Yeni Doğan mahallelerinin okul binası ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşıladıklarını belirtti.
Tütüncü, Ahatlı'da tahsis ettikleri okul alanına 32 derslikli Anadolu Lisesi inşa edileceğinin bilgisini vererek, “İhalesi yapılan bu lise bölge için önemli bir yatırım olacak. Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bölgeye nitelikli bir eğitim kurumu kazandırıyoruz.” dedi.
Yeni Doğan Mahallesi’ne, döneminde ikinci okul binasının kazandırıldığına işaret eden Tütüncü, “Milli Eğitim Müdürlüğümüz, tahsis ettiğimiz araziye 24 derslikli bir ortaokul binası inşa edecek. İhalesi tamamlanan okulun yapımına başlandı. Bölgeye hayırlı olsun,” ifadesini kullandı.


Başkan Tütüncü, 1. döneminde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kepez Beledi yesi işbirliğiyle Yeni Doğan Mahallesi'ne,16 derslikli İmam Hatip Ortaokulu; Kepez Belediyesi'nin himayesinde, hayırsever desteğiyle de Kültür Mahallesi'ne 24 derslikli,  420 kişilik pansiyon binası olan Kepez Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi inşa edilmişti.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 7 yılık görev süresi içerisinde bölgeye 50’ye yakın eğitim kurumunun yapılmasını sağladı. Başkan Tütüncü, arsa tahsisi, arsaların mülkiyet ve imar problemlerinin çözümüne yönelik çalışmalar yaparak ve merkezi idarenin desteğini alarak Kepez’e yeni okul binaları kazandırmaya devam ediyor. Ahatlı Mahallesi’nde 1\\1000 ölçekli imar planında okul alanı olan 5 bin 51 m2 parsel, okul yeri olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edildi.  Kepez Belediyesi, 1\\1000 ölçekli ima r planında ortaöğrenim alanı olan 5 bin 93 m2’lik parselinin tahsisini okul yeri olarak Mil Milli Eğitim Bakanlığı’na yaptı.


Başkan Hakan Tütüncü,  Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bölgeye yeni okul binaları kazandırmaya devam edeceklerini kaydetti.

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...