Erkin Özgünsür
Terör Belası
M.Emin Özgünsür
Sedef Hastalığı ve Para Tuzakları -2
Ferudun Özgünsür
Sahada Röportaj
İsa Kavlak
Nisanda Kar
R.Levent Kutay
Aşkın "A" Hali
Berna Kaya
İçinize Bakın
Caner Kolağasıgil
Hayatımız Survivor
   

Antalya'da En Çok Tercih Ettiğiniz Serinleme Yöntemi Nedir ?

Tüm Anketler

 
ANTALYA
KETOB ve VELES'ten Sonsuza Kadar Dostuz Mesajı

KETOB yönetim kurulu üyeleri ve VELES üyelerinin bir araya geldiği buluşmada, "Sonsuza Kadar Dostuz" mesajı çıktı.

30 Aralik 2015 11:27
Yorum Sayısı :0  


Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB) Başkanı Tayyar Gül ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri yeni yıl dolayısıyla, VELES Uluslararası Kültür ve Dayanışma Derneği’nde Dernek Başkanı Nadezhda Pelit ve üyelerine ziyarette bulundu.

Ziyarete KETOB Başkanı Tayyar Gül, Başkan Yardımcısı Mustafa Kılıç, Yönetim Kurulu üyeleri Aydın Aytuğ, Tamer Dolunay ve Yakup Çekmen katılırken, grup VELES Derneği ve Türkiye'deki Rusyalı Yurttaşlar Koordinasyon Konseyi Başkanı Nadezhda Pelit ile VELES üyeleri tarafından karşılandı.

Ziyarette yapılan ikramların ardından yapılan konuşmada KETOB Başkanı Tayyar Gül, Rus savaş uçağının düşürülmesi ile başlayan gergin süreç ile ilgili olarak, burada bulunan herkesin ortak temennisinin yaşanan sürecin bir an önce düzelerek ilişkilerin tekrar eski günlerine geri dönmesi olduğunu belirtti.

KETOB Başkanı Tayyar Gül; “Yaşanan olayın ardından her iki toplumunda aklıselim davranması gerektiğini, her iki ülkenin ortak paylaşımları olduğunu, Türkiye’de ve Rusya’da yaşayan Rus ve Türk insanlarımız var. Bu insanların oluşturduğu aileler ve çocukları var.  Bürokratlarımızın bu konunun çözüme kavuşması için yaptıkları çalışmalara bizlerinde katkıda bulunması gerekiyor.

KETOB olarak daha önce VELES ile ortak çalışmalarımız oldu. Birlikte, Yaza Merhaba Şenliği ve 9 Mayıs Rus Zafer Bayramı’nı Kemer’de beraber kutladık. Bundan sonrada ortak çalışmalarımızı devam ettireceğiz. İlk etapta 9 Ocak 2016 tarihinde Kemer Belediyesi’nin de desteklediği "Rus-Türk Dostluk Buluşması" organizasyonunu düzenlemeyi planlıyoruz dedi.

Açıklamalarına devam eden KETOB Başkanı Tayyar Gül; VELES Uluslararası Kültür ve Dayanışma Derneği üyelerinin, bölgemizde yaşayan tüm yabancı uyruklu vatandaşlarımızın ve halkımızın Yeni Yıllarını kutluyoruz” dedi.

VELES Derneği ve Türkiye'deki Rusyalı Yurttaşlar Koordinasyon Konseyi Başkanı olan Nadezhda Pelit ise yaptığı açıklamada; “ Bizler artık kardeş ve akraba olduk. Hatta iki ülke arasında yaşanan bu olayların bizleri daha da yakınlaştığını sizlere şöyle özetleyebilirim. Bizim yılbaşı için yaptığımız bir yarışma var bununla ilgili olarak da okulları gezdik. Okullarda bizleri karşılayan yetkililer bizlere hoş geldiniz ve bizler Rusları seviyoruz dediler. Bunlardan çok mutlu olduk.

Umut ediyorum ki bizim bu kardeşliğimiz ve akrabalığımız hiçbir zaman için bitmez. Herkesin Yeni Yılı kutlu olsun” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından KETOB yönetim kurulu üyeleri, VELES Uluslararası Kültür ve Dayanışma Derneği üyelerine üzerinde Türkçe ve Rusça olarak “Sonsuza Kadar” yazılı resmi hediye ettiler.

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...