Erkin Özgünsür
Terör Belası
M.Emin Özgünsür
Sedef Hastalığı ve Para Tuzakları -2
Ferudun Özgünsür
Sahada Röportaj
İsa Kavlak
Nisanda Kar
R.Levent Kutay
Aşkın "A" Hali
Berna Kaya
İçinize Bakın
Caner Kolağasıgil
Hayatımız Survivor
   

Antalya'da En Çok Tercih Ettiğiniz Serinleme Yöntemi Nedir ?

Tüm Anketler

 
ANTALYA
Açık Hava Tiyatrosu Yaz - Kış Hizmet Verecek

Başkan Hakan Tütüncü, Kepez ParkOrman projesinin içerisinde yer alan 3 bin kişilik Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu'na, açılır-kapanır çatı sistemi monte edeceklerini açıkladı.

27 Aralik 2015 12:36
Yorum Sayısı :0  


Tütüncü, daha sonra Varsak’a kazandırdığı Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi, Meşe Kapısı’na inşa edilen 3 bin kişilik Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu,  Osman Gazi ve Orhan Gazi Semt Konakları ile kültür ve sanat etkinliklerin yapılacağı tesis sayısını artırmıştı. Kepez’i, kültür ve sanat şehri yapmayı hedefleyen Tütüncü, Yeşiltepe Mahallesi’ne Antalya’nın en büyüğü olan Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi’ni kazandırdı.  Kongre ve sergi merkezinde 2 bin kişilik çok amaçlı salon ile 300 ve 200 kişilik salonlarda da kültür ve sanatın hizmetinde olacak.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,  göreve geldiği 2009’da ilçede kültür ve sanat etkinliklerinin yapılacağı bir tesis yoktu. Başkan Tütüncü, 2010’da Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’ni inşa ederek, Kepez’e ilk kültür ve sanat tesisini armağan etmişti.

Başkan Hakan Tütüncü, büyük önem verdiği kültür ve sanatı yeni bir tesisle daha buluşturuyor.  Tütüncü, Kepez Park Orman projesinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada yeni kültür ve sanat merkezinin müjdesini verdi. Tütüncü, Park Orrman’nın yapılacağı Meşe Kapısı’nda bulunan Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu’na açılır-kapanır çelik çatı sistemi monte edeceklerini duyurdu.  Tütüncü, “Yaz aylarında çatı açılacak ve tesis açık hava tiyatrosu olacak. Kışın ise çatı kapanacak ve tiyatro  kültür merkezi haline gelecek. Yakın bir tarihte başlayacak olan açılır-kapanır çelik çatı sistemi monte edilmesi çalışması 2 ay gibi bir sürede tamamlanacak. Yeni tesis de Kepez’imize hayırlı olsun. 

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...