Erkin Özgünsür
Terör Belası
M.Emin Özgünsür
Sedef Hastalığı ve Para Tuzakları -2
Ferudun Özgünsür
Sahada Röportaj
İsa Kavlak
Nisanda Kar
R.Levent Kutay
Aşkın "A" Hali
Berna Kaya
İçinize Bakın
Caner Kolağasıgil
Hayatımız Survivor
   

Antalya'da En Çok Tercih Ettiğiniz Serinleme Yöntemi Nedir ?

Tüm Anketler

 
ANTALYA
Çanakkale'de Bin Şehit, Antalya'da Bin Yürek

2015 yılının Çanakkale Muharebelerinin 100'ncü yıldönümü olması nedeniyle, Valiliğimiz tarafından planlanan "Çanakkale’de Bin Şehit Antalya'da Bin Yürek Projesi" başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

06 Agustos 2015 09:54
Yorum Sayısı :0  


Çanakkale Muharebelerinde Antalya’nın vermiş olduğu tüm şehitleri yaygın ve etkin bir şekilde anmak maksadıyla yapılan proje; 07 Ocak 2015 tarihinden itibaren Antalya Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile imzalanan protokol çerçevesinde uygulanmaya başlanmıştır.

Proje kapsamında, il genelinde; 980 kişi Çanakkale gezisine götürülmüş ve Şehitlikler gezdirilmiştir. Bunun yanında Çanakkale Muharebelerinde şehit olan Antalya’lı 1040 şehidimiz için 1040 adet hatim okunmuş, ayrıca okullarda 7617 öğrenciye Çanakkale Muharebeleri temalı film ve slayt gösterisi yapılmıştır. Yine ortaokul ve liseler arasında 3231 öğrencinin iştirak ettiği, Çanakkale Muharebeleri temalı resim – şiir ve kompozisyon yarışması yapılmış ve dereceye giren 18 öğrenciye ödül verilmiştir. Çanakkale Zaferi Fotoğraf Sergisi açılmış ve 300 adet resim sergilenmiştir. Akdeniz Üniversitesi kampüsünde, içinde 1669 adet ağaç ve fidan bulunan bir alanda Çanakkale Şehitleri Hatıra Ormanı oluşturularak 1 adet anıtla birlikte açılışı yapılmıştır. Son olarak okullarda hazırlanan fidan dikim sahalarına sonbaharda fidan dikimi mevsimi başlayınca 1040 adet fidan toprak ile buluşturulacaktır.

Bütün bu faaliyetler kapsamında; Çanakkale ruhunun yaşatılabilmesi maksadıyla; ilimizde yaklaşık 100.000 vatandaşımız (geziler, hatimler, programlar, vb. tüm organizasyonlar ile) bu projeye dâhil olmuştur.

Projede emeği geçen tüm Paydaş Kurum ve Kuruluşlar ile vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...