Erkin Özgünsür
Terör Belası
M.Emin Özgünsür
Sedef Hastalığı ve Para Tuzakları -2
Ferudun Özgünsür
Sahada Röportaj
İsa Kavlak
Nisanda Kar
R.Levent Kutay
Aşkın "A" Hali
Berna Kaya
İçinize Bakın
Caner Kolağasıgil
Hayatımız Survivor
   

Antalya'da En Çok Tercih Ettiğiniz Serinleme Yöntemi Nedir ?

Tüm Anketler

 
ANTALYA
ATSO'dan Güneş Enerjisi ile Lisansız Elektrik Üretimi Semineri

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Oda bünyesinde eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerini yürüten ATSO Akademi tarafından 7 Mayıs Perşembe günü "Akdeniz Bölgesi’nde Güneş Enerjisi: Lisansız Elektrik Üretiminde Fırsatlar ve Finansal Destekler Semineri" düzenleneceğini bildirdi.

02 Mayis 2015 15:19
Yorum Sayısı :0  


ATSO Akademi’nin Antalya iş dünyasından gelen talepler doğrultusunda, Oda üyeleri ve çalışanlarına yönelik bilgilendirme ve eğitim faaliyetlerine devam ettiğini belirten Başkan Davut Çetin, seminerle ilgili şu bilgileri verdi;

“Türkiye, yenilenebilir enerji kaynaklarının çeşitliliği ve potansiyeli bakımından dünyanın en zengin ülkelerinden biridir. Bölgemiz, Güneydoğu Anadolu bölgesinden sonra güneş enerjisi potansiyeli en yüksek ikinci bölgedir. Ülkemizde gerek kamu, gerek özel sektör gerekse sivil toplum kuruluşları; yeni teknolojilerin ve teknolojilere ulaşım yöntemlerinin ve finansal desteklerin yaygınlaştırılmasında öncü rol oynamalı ve işbirliği halinde hareket etmelidir.

Odamız bu bilinçten hareketle üyelerimizin yenilenebilir enerji sektöründe lisansız güneş enerjisi ile elektrik üretimi konusunda farkındalığını arttırarak, fırsatları değerlendirebilmelerini ve bu konudaki teknik ve yasal düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacı ile bir seminer düzenlemektedir.

7 Mayıs Perşembe günü saat 14:00’da ATSO Meclis Salonunda düzenleyeceğimiz Akdeniz Bölgesinde Güneş Enerjisi: Lisansız Elektrik Üretiminde Fırsatlarve Finansal Destekler konulu seminerimize konuşmacı olarak AÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Doç. Dr. Selim Börekçi, Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) Yönetim Kurulu Üyesi Ali Can Ekin, TEDAŞ Akdeniz Bölge Koordinatörü Bayram Çiftçi, Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Başkan Yardımcısı İbrahim Kücü ve TURSEFF (Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansmanı Programı) Banka İşleri Müdürü Seyran Hatipoğlu katılacaktır. Konuya ilgi duyan tüm üyelerimizi bu seminere davet ediyorum.”

Başkan Davut Çetin, bilgilendirme ve eğitim faaliyetlerinin ATSO web sayfası ile ATSO’nun sosyal medya hesaplarından takip edilebileceğini ve faaliyetlere ilişkin her türlü bilginin ATSO bünyesindeki Eğitim ve Kalite Müdürlüğü’nden alınabileceğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...