Erkin Özgünsür
Terör Belası
M.Emin Özgünsür
Sedef Hastalığı ve Para Tuzakları -2
Ferudun Özgünsür
Sahada Röportaj
İsa Kavlak
Nisanda Kar
R.Levent Kutay
Aşkın "A" Hali
Berna Kaya
İçinize Bakın
Caner Kolağasıgil
Hayatımız Survivor
   

Antalya'da En Çok Tercih Ettiğiniz Serinleme Yöntemi Nedir ?

Tüm Anketler

 
ANTALYA
Yavru Temalar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Kutlayacaklar

23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk Halkının Egemenliğini ilan ettiği tarihtir. Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir.

22 Nisan 2015 01:18
Yorum Sayısı :0  


1- Sarılar Zeki Vargün İlköğretim Okulu YAVRU TEMA Öğrencileri ve öğretmenleri Zeynep ARAS(EKOLOJİK OKUR YAZAR ÖĞRETMENİ,Yusuf KORKMAZ
2-Manavgat Milli Egemenlik İlköğretim Okulu YAVRU TEMA Öğrencileri,İzci Klubü okul müdürü Ahmet İYİOL ve öğretmenleri Tulga UTKU,Oğuzhan ÖZTÜRK
3-Manavgat TEMA VAKFI Gönüllüleri
4- Magic Life Jacaranda Hotel Mungo Club Çocukları
5-Magic Life Jacaranda Green Team
PROGRAM AKIŞI:
TARİH :23.04.2015
SAAT : 10.00
YER: MAGIC LIFE JACARANDA HOTEL, GÜNDOĞDU TURİZM MERKEZİ, ERKAN MUMCU BULVARI, ÇOLAKLI – 242 763 050005311039894
Magic Life Jacaranda Green Team ve Mungo club çocukları ile birlikte çocukların doyasıya eğleneceği, eğlenirken öğreneceği çocuk programı sonrasında “ONUNCU YIL MARŞI” ile yürüyüş yapılacak.
Barışı temsil eden ''ZEYTİN FİDAN'ı'' dikimi ile çocuklarımız sevinçlerini ve iyi dileklerini misafir çocuklarımız ile paylaşacaklar.
Bu mutlu günümüzde çocuklarımızın yanında olmanızdan ve bu sevinci paylaşmaktan mutluluk duyacağız.
''YAVRU TEMA'LAR 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI'NI KUTLUYOR''
23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk Halkının Egemenliğini ilân ettiği tarihtir. Atatürk, 23 Nisan 1924′te ‘23 Nisan’ gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979′da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu milli bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir. Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurt dışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak milli birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir. Büyük Önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, mili bayramımız olan 23 Nisan'ları çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti'nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir. Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.
Mustafa Kemal Atatürk bir sözünde: "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz." demiştir. Bu vesileyle yaptıkları ve ortaya koydukları ile bu güzel günleri bize armağan eden Ebedi Şefimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ile anıyoruz.


YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...