Erkin Özgünsür
Terör Belası
M.Emin Özgünsür
Sedef Hastalığı ve Para Tuzakları -2
Ferudun Özgünsür
Sahada Röportaj
İsa Kavlak
Nisanda Kar
R.Levent Kutay
Aşkın "A" Hali
Berna Kaya
İçinize Bakın
Caner Kolağasıgil
Hayatımız Survivor
   

Antalya'da En Çok Tercih Ettiğiniz Serinleme Yöntemi Nedir ?

Tüm Anketler

 
ANTALYA
TEKELİOĞLU KÜTÜPHANESİ TADİLATI BİTİYOR

Antalya Valisi Muammer Türker, 51. Kütüphanecilik Haftası nedeniyle İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, İl Müdür Yardımcıları, Kütüphane Müdürleri, gönüllü ve görme engelli okuyucuları makamında kabul etti.

05 Nisan 2015 18:59
Yorum Sayısı :0  


Kabulde heyet üyeleri ile tanışan Vali Türker, geniş kesimlerden kütüphaneye ilgi duyulmasından dolayı memnuniyetini ifade ederek, “Kütüphanecilik yazının icadından beri anlam taşımaktadır ama insanlığın varoluşundan beri şu veya bu formatta kütüphane hizmeti, kitap hizmeti bir şekilde var olmuştur” dedi.

 

Milletlerin gelişmişlik seviyesini gösteren unsurlar arasında kitaplara, kütüphanelere verdiği değerlerinde yer aldığını belirten Vali Türker, ahlaki öğretiler ve bütün dinlerin kitapları kutsadığını kaydetti. Vali Türker, dijitalleşen, elektronikleşen ortamda eski canlılığını yitirse bile doğruluk ve güvenli olma bakımında kalıcı olanın yine kitap olduğunu belirterek,  hizmet çeşitliliği şeklinde e-kitaplara, elektronik kitaplara yönelmenin gerektiğini anlattı.

 

Okumayı ve doğru bilgiye ulaşmayı sağlamak gerektiğini kaydeden Vali Türker, ailelerin okumayı teşvik edecek rol model olmasının önemine değinerek, “Çocuklara, gençlere kitap okumayı bilgi kaynaklarına bu şekilde ulaşmayı, kütüphaneleri zaman zaman aşındırmayı öğretmek gerekiyor. Bu konuda başta eğitim sistemi olmak üzere toplumun bütün kesimlerine görev düşüyor” diye konuştu.

 

İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar da, hafta dolayısıyla çeşitli programlar yapıldığını belirterek, Antalya genelinde 75 personel ile hizmet verdiklerini, 16 kütüphane, 300 bin kitap ve 327 bin okuyucu sayısına sahip olduklarını anlattı. İl Merkezinde 2 kütüphane bulunduğunu bunlardan tadilatı devam eden Tekelioğlu kütüphanesinin yaz sonunda hizmet vermeye başlayacağını ifade eden Acar, 300’e yakın görme engelli okuyucuya sahip olduklarını, gezici kütüphanenin de uzak noktalardaki köylerde kitapla buluşamayanları buluşturduğunu söyledi.

 

Vali Türker’e kitaplar hediye edilen kabulde, en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllerini Vali Muammer Türker’in elinden aldı.

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...