Erkin Özgünsür
Terör Belası
M.Emin Özgünsür
Sedef Hastalığı ve Para Tuzakları -2
Ferudun Özgünsür
Sahada Röportaj
İsa Kavlak
Nisanda Kar
R.Levent Kutay
Aşkın "A" Hali
Berna Kaya
İçinize Bakın
Caner Kolağasıgil
Hayatımız Survivor
   

Antalya'da En Çok Tercih Ettiğiniz Serinleme Yöntemi Nedir ?

Tüm Anketler

 
ANTALYA
2014'TEE REKLAMA AYRILAN BÜTÇE 6 MİLYAR TL

Reklamcılar Derneği üyesi medya ajanslarının verileriyle hazırlanan, 2014 yılının sonuna ait reklam yatırımları açıklandı.

05 Nisan 2015 18:50
Yorum Sayısı :0  


Toplam 5.938 TL olarak gerçekleşen reklam yatırımlarında, (search dahil edilirse) bir önceki yıla göre % 4,31'lik bir büyüme gerçekleşti. Televizyon reklamları yatırımlarda yine ilk sırada yer aldı. En hızlı büyüyen ise dijital mecralar oldu.

 

Reklamcılar Derneği tarafından yeni Dernek Başkanı Kayhan Şardan ev sahiplğinde düzenlenen basın toplantısında; Medya Asbaşkanı Demet İkiler ve Genel Müdür Ayşegül Molu hazır bulundu. Kayhan Şardan'ın gerçekleştirdiği sunumda 2013 ve 2014 yılı toplam reklam harcamalarına karşılaştırmalı olarak yer verilirken, 2015 yılına dair öngörüler de paylaşıldı.

 

Kayhan Şardan'ın Ocak 2015'te gerçekleştirilen genel kurul ile başkanlık görevine gelmesi ile birlikte Dernek'teki yeni düzenlemelerin ve 2015 yılı hedeflerinin de paylaşıldığı toplantıda, MediaSummit, Effie ve Kristal Elma gibi sektörün en prestijli etkinliklerine dair detaylar da paylaşıldı.

 

 

Reklamcılar Derneği, üye medya ajanslarının verileriyle hazırladığı 2014 yılı toplam reklam yatırımlarını 5.938 milyon TL olarak açıkladı. Yatırımların % 51,4’ünü televizyon, %19.90’ını dijital,    % 18.74’ünü basın, % 6.50’sini açıkhava, % 2.30’unu radyo ve % 1’ini ise sinema reklamları oluşturdu.

 

Medya yatırımlarında en yüksek payı alan mecra TV. Dijital yatırımlarsa en yüksek büyümeyi yakalayarak gazetenin payını yakaladı.

 

MediaSummit Programı Açıklandı

 

27-28 Nisan tarihlerinde bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan Türkiye’nin ilk medya planlama ve satın alma odaklı etkinliği MediaSummit 2015'in detaylı programı web sitesinde (www.mediasummit.com.tr) açıklandı. MediaSummit Türkiye’de sektör profesyonelleri, akademisyenler ve medya planlamanın öncü isimlerinden oluşan yabancı konuşmacılarla birlikte sektörün gelişimine ışık tutacak fikirler ele alınacak.

 

Effie İçin Geri Sayım Başladı

 

Bu yıl 7.'si düzenlenecek olan, en çok ses getiren reklam ve pazarlama iletişimi kampanyalarının çeşitli kategorilerde ödüllendirileceği Effie 2015'e az zaman kaldı. Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin Effie Worldwide Inc. lisansıyla düzenlediği Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması'na son başvuru tarihi 3 Nisan 2015. 29 kategorinin bulunduğu yarışmaya Yeni Doğanlar - Yeniden Doğanlar, Taze Reklamverenler, Özgün Bir Marka Deneyimi Yaratanlar ve Sosyal Markalar olmak üzere 4 yeni kategori de bu yıl eklendi. 

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...