Erkin Özgünsür
Terör Belası
M.Emin Özgünsür
Sedef Hastalığı ve Para Tuzakları -2
Ferudun Özgünsür
Sahada Röportaj
İsa Kavlak
Nisanda Kar
R.Levent Kutay
Aşkın "A" Hali
Berna Kaya
İçinize Bakın
Caner Kolağasıgil
Hayatımız Survivor
   

Antalya'da En Çok Tercih Ettiğiniz Serinleme Yöntemi Nedir ?

Tüm Anketler

 
ANTALYA
Vali Öztürk TÜMSİAD İftarına Katıldı

Vali Sebahattin Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Dr. Hasan Sert ve Antalya Şube Başkanı Hüseyin Demirezen'le birlikte geleneksel TÜMSİAD iftar yemeğine katıldı.

21 Temmuz 2014 18:03
Yorum Sayısı :0  


 İftar yemeğinde açılış konuşmasını yapan Antalya Şube Başkanı Hüseyin Demirezen konuşmasında, “Antalya’mızın artan nüfusu birlikte gelişen ve büyüyen ekonomisinde katma değer sağlamak adına kurduğumuz TÜMSİAD Antalya Şubesinin 4.yılını tamamlamış bulunmaktayız. 2023 hedefleri doğrultusunda yoğun çalışmalarımız Antalya ili bünyesinde devam etmektedir. TÜMSİAD Antalya olarak üretim yapmamız, ticareti geliştirmemiz, küçük işletmeleri mutlaka büyütmemiz gerekir. İftar yemeğimize hoş geldiniz diyerek, saygılar sunarım.” dedi.

        TÜMSİAD Genel Başkanı Hasan Sert’in konuşmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel konuştu.

        Vali Sebahattin Öztürk iftar yemeğinde yaptığı konuşmasında, “Tümsiad’ın değerli üyeleri öncelikle hepinize hoş geldiniz diyerek hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Filistin ve acıyla kıvranan bir İslam âlemi, her ramazan ayında yaşadığımız ve bir daha yaşanmasını istemediğimiz olayları Türkiye’deki herkes gibi bende lanetliyorum. Biz kendimiz için yaşama lüksüne sahip bir toplum değiliz. 600 yıllık bir imparatorluk ve döneminde bizim topraklarımızın bir parçası olması nedeniyle bu bizim tarihsel sorumluluğumuzdur. Zülme ve zalime karşı geleneksel tavrımız nedeniyle duyarsız kalamayız.” dedi. Konuşmasında Akif’in sözlerine yer veren vali Öztürk, “Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem,  Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu” sözlerini belirtti.

        Konuşmasına devam eden Vali Sebahattin Öztürk, “Müteşebbis önemli birisidir. Doğuştan gelen bir şeydir. Doğuştan cesaret değilse müteşebbis olması zordur. Tabi ki eğitimle de desteklenmesi gerekmektedir. Her ülkede az olan girişimciyi mutlak desteklemek gerekir. Bu anlamda Antalyamızda 10 dan fazla işadamı örgütümüz var. Antalyamızda Serbest Bölge hariç bugün bir milyar doların üzerinde ihracatımız var. Antalya’nın şüphesiz büyük ağır sanayi gibi bir iddiası yoktur. Antalya’nın iki büyük sektörü tarım ve turizmdir. Çevreyle uyumlu KOBİ’lere ihtiyacımız vardır. Değerli katılımcılar size milletimizin ihtiyacı var. TÜMSİAD üyelerine çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

        Konuşmaların ardından iftar yemeğine devam edildi.

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...