Erkin Özgünsür
Terör Belası
M.Emin Özgünsür
Sedef Hastalığı ve Para Tuzakları -2
Ferudun Özgünsür
Sahada Röportaj
İsa Kavlak
Nisanda Kar
R.Levent Kutay
Aşkın "A" Hali
Berna Kaya
İçinize Bakın
Caner Kolağasıgil
Hayatımız Survivor
   

Antalya'da En Çok Tercih Ettiğiniz Serinleme Yöntemi Nedir ?

Tüm Anketler

 
ANTALYA
Başarılı İş Adamı Levent Kutay, M.Emin Özgünsür'e Konuştu !

Teknoloji ve reklamcılık alanında faaliyet gösteren ve hızla yükselen KeypadEvent, Keypad Teknoloji ve Lookum360 reklam ajansının sahibi Levent Kutay ile hoş bir sohbet yaptık...

20 Haziran 2014 10:10
Yorum Sayısı :0  

M. Emin Özgünsür : Levent Bey, ben sizi az çok tanıyorum, beraber güzel işlere imza atıyoruz, okuyucularımızın da sizi tanıması açısından kendinizden ve işlerinizden biraz bahseder misiniz ? 


Levent Kutay : Öncelikle bu röportaj için teşekkürler Emin. Hayata geçirdiğimiz www.keypadevent.net çalışması çok beğenildi, birlikte güzel bir çalışma yaptık. Markamıza ruh katmaya çalıştık, bu çalışmamızda. Sen ve yazılım ekibine güveniyoruz ve biliyorsun bekleyen 2 projemiz daha var, onlarda da kaliteli bir iş çıkaracağınızdan eminiz. 
Biz, bu işimizde LOOKUM360 Reklam İletişim Ajansımızı devreye soktuk. LOOKUM360’ın sloganını “ İyisini yap, farklılığı yaşat “ olarak belirledik. LOOKUM360 ile birlikte Dijital Medya, Event Marketing, İş Planı üzerine yoğunlaştık. Bunlar aynı zamanda LOOKUM360’ın verdiği hizmetler.


M. Emin Özgünsür : Event Marketing hizmeti ilgimi çekti Levent Bey, bu konudan biraz bahseder misiniz ? Sanırım organizasyon, pazarlama ile ilgili bir hizmet bu. Ancaksizde durum biraz farklı. İşin içinde teknoloji de var. 

Levent Kutay : Evet Emin, markaların, hedef kitlelerine ulaşma yöntemlerinden biri olan " Event Marketing ", indoor ve outdoor aktiviteler  ve pek çok farklı çalışmalar ile müşterilerin tercih ettiği bir uygulama. Uzun vadeli marka bilinirliği, marka kalıcılığını sağlamada etkili yöntemlerden biri olan Event Marketing, markaların, hedef kitlesinde ki müşterileri ile birebir iletişim kurma aşamasında en etkili pazarlama çalışmalarından biri.

       Kimi zaman satışa odaklı, kimi zaman tanıtım ve imaja yönelik, kimi zaman ise başka projeler ile birleştirilip bir(konserler,partiler.vb) senaryo edilerek hayat bulan event marketing çalışmaları, özellikle belli bir ciro hacmine ulaşmış, pazarlama odaklı ve pazarlama faaliyetlerini rakipler karşısında kaçınılmaz gören kurumsal firmaların uyguladığı pazarlama iletişimi araçlarındandır.

 

Event Marketing ile, sıradanlıktan uzaklaşıp, farklılık yaratmak ve yaratıcı projeler ile hedef kitlelerin karşısına çıkmak, bir marka için çok büyük avantaj.

 

M. Emin Özgünsür : EventMarketing’de oylama cihazları da kullanıyorsunuz sanırım. Bunların katkısı nedir ? 

 

Levent Kutay : Event Marketing çalışmalarında kullandığımız elektronik oylama cihazları ile de pazarlama ve marka departmanları için hedef kitleden önemli bilgiler toplamaktayız. Katılımcılara veya hedeflenen müşteri gruplarına verilen birer elektronik oylama cihazı ve amacına uygun oluşturulmuş sorular ile katılımcılardan geri dönüşler almamız mümkün. Bu sonuçları da anında alıyoruz. Böylece marka, hem yapmış olduğu aktivite doğrultusundamüşteri grubu ile duygusal bağ kuruyor, hem teknoloji kullanarak sahada ki müşteriden anında net, güvenilir, sayısal veriler alıyor hem de markanın böyle bir uygulama yapması müşterinin gözünde o marka adına, marka imajını güçlendiren bir süreç yaratıyor.

        Sonuçta günümüzde teknoloji hayatımızın kaçınılmaz bir parçası ve bunu kendi yapılarına adapte edebilen ve özümseyen şirketler, rakiplerine göre gözle görülür farklar yaratıyorlar.

M. Emin Özgünsür : Event Marketing alanında bilgi almak isteyen okuyucularımız için internet sitenizi paylaşır mısınız ? 

Levent Kutay : Tabiki Emin. İlgilenenler www.lookum360.com adresimizi ziyaret ederek, ajans hizmetlerimiz ve Event Marketing ile ilgili bilgi alabilirler. Bu arada yeri gelmişken belirteyim, LOOKUM360’ın oluşturduğu İş Planı doğrultusunda 2014 yılı ağırlıklı Digital Medya üzerine odaklanacağımız bir yıl olacak. 2015 yılı ise, Event Marketing çalışmalarına hız vereceğimiz bir yıl. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor ve 2014 yılının son çeyreğinde çalışmalara başlıyoruz. Event Marketing ile ilgili Antalya, İzmir ve Ankara ile ilgili lokasyonçalışmalarımız devam ediyor. 2016 yılı içinde başka bir planımız var ancak bunu şimdilik burada paylaşmayalım.

        LOOKUM360 ve seninle beraber hareket ettiğimiz  www.keypadevent.net  teknoloji sitemizi özellikle ziyaret etmelerini istiyorum okuyucularınızdan. Bu sitenin dünya standartlarında bir çalışma olduğunu ifade edebilirim.

Bunun dışında markalarımızı takip edebilecekleri diğer sitelerimiz,  www.keypadteknoloji.com ve www.keypadevent.com. Biliyorsun önümüzde daha pek çok güzel projeler var.

M. Emin Özgünsür : Evet Levent Bey, isterseniz onu bir başka röportajımıza bırakalım :) Okuyucularımız biraz meraklansınlar. Güzel bir röportajdı, teşekkür ederim. 

Levent Kutay : Tekrardan ben teşekkür ederim Emin, bana bu fırsatı verdiğin için.

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...